NIEUW! Tussen de 14 en 18 jaar? Ontdek rotsklimmen: meld je aan voor de jeugd rotsklimkamp.

Boven de Sustenpas, Hoogalpiene tocht

Meer bekijken
Doelgroep
Reisduur
6 dagen
Reisleiding
NKBV Tochtleider
Min. Deelnemers
7
Max. Deelnemers
8

Deze hoogalpiene rondtoer is een prachtige hoogalpiene tocht, waarbij we alle dagen boven de boomgrens doorbrengen. Het is een stevige tochtwaarbij een goede conditie en tredzekerheid onmisbaar zijn.

De tocht begint in het Göscherneralptal. Vandaar lopen we over een pad door het Voralptal naar de Voralphut. Op de tweede dag kunnen we pickel- en stijgijzeroefeningen doen. Via het Sustenjoch dalen we af via een vast touw en kettingen en lopen door het Calchtal naar de Sustlihut (2256m).De volgende dag volgt de pittige Sustliweg naar de Sustenpas en vandaar langs de Steisee naar de schitterend gelegen Tierberglihut (2797m). Van hier uit beklimen we, als de omstandigheden goed zijn, de Sustenhorn (3502m) en bereiken we het hoogste punt van de tocht. Vandaar volgt een afdaling naarde fraai gelegen Chelenalphut (2335m). Vanuit de hut is het genieten op het ongeevenaarde uitzicht op de keten van Winterstock, Dammastock en Mittler Tierberg. Op de laatse dag staat er nog een uitdagende tocht op het programma en gaan we via de Jubilaeus Klettersteig naar de Dammahut. We volgen de Panoramaweg langs de Göscheneralpsee terug naar ons startpunt. Daar eindigt deze hoogalpiene toer.

Programma

Toon alles

Het programma is altijd onder voorbehoud. Weersomstandigheden, terreingesteldheid en het niveau van de deelnemers (conditioneel alsook technisch) kunnen o.a. van invloed zijn op het uit te voeren programma.

Dag 1

Gwuest, P6 langs weg vanuit Göschenen - Wiggen (1401m), Riedboden (1796m) - Voralphütte (2127 m)

  3½ uur
 8,4 km
 770m
 210m

Een niet al te lange dag.

De tocht start bij camping Zeltplatz Mattli (Parkplaats P6). We lopen omlaag langs de Göschenerreuss die we net voorbij Wiggen over een bruggetje oversteken. Dan gaan we het Voralptal in. Geleidelijk stijgend komen we langs Mittwald en Riedboden (1796m). Daar zie je du hut al liggen en we kiezen om rechts of links langs de Voralpreuss via Flachensteinen naar de Voralphütte (2127m) te lopen. De hut is mooi gelegen op een plateau en je hebt een schitterend uitzicht op de Sustenhorn en de daaronder gelegen Flachensteinfirn.

Er is de mogelijkheid om in de middag nog een wandeling naar de Brunnenstöckli (2475m) te maken of de Panoramarundweg Zenden te lopen.

Dag 2

Voralphütte (2127 m) - Sustenjoch (2654m) - Berggasthaus Sustenpass Hospiz (2265m)

 5 uur
 10km
 1050m
 900m

Vandaag staat er een stevige tocht op het programma. vol indrukwekkende uitzichten.

Vanuit de Voralphut dalen we af en volgen dan het spoor over de morene en wat er daar van het met stenen bedekte Wallenburnfirn over is. We lopen aan de oostkant om spleten te ontwijken. In de pas opent zich een indrukwekkend uitzicht over het verder verloop van de tocht, de verre omgeving en zie je in de verte de Sustlihut liggen.Deze hut wordt verbouwd in 2026 dus wijken we uit naar het Berggasthaus Sustenpass.De eerste 300 hoogtemeters dalen we af door een steile flank, waar deels vaste touwen en kettingen aanwezig zijn. Vanaf 2350 meter wordt het pad

Afhankelijk van de omstandigheden kiezen de tochtleiders een van de volgende twee opties:
Optie 1: Een spoor verder omlaag door het Chalchtal naar Guferplatten (1743m) en vervolgens daar met via het Chelen-dal omhoog
Optie 2: Viahet wit-blauw-wit gemarkeerde pad door de oostflank van de Bockberg naar het Chalchtal. De Chalchtalfirn die ooit overgestoken moest worden, is nu zo teruggesmolten dat het pad door puin en rotsen (veiligheidskettingen) leidt naar door een steile flank.

Beide opties komen uit bij het Berggasthaus Sustenpass Hospiz. De hoogtemeters en lengte per optie verschillen maar in duur doen we over beide opties ongeveer even lang.

Dag 3

Berggasthaus Sustenpass Hospiz (2265m) - ochtend en middag deel - Tierberglihütte (2795m)

 3/4 uur
 5/8 km
 350/900
 350/400

Vandaag hebben we ochtend en middagdeel.

Het ochtenddeel bestaat uit een mooie toer over en in de flank van de Heuwberg net achter het Berggasthaus. We kunnen dit doen met een lichte rugzak daar we eerst terugkomen bij het Berggasthaus voor we met het middagdeel beginnen. We hebben op deze ochtend zicht op de puin- en morenevelden rond de grote dalkom met de Steisee, omgeven door een grootse gletsjerwereld.Ook kunnen we de Tierberglihütte, onze bestemming aan het eind van de dagzien liggen.

Ochtend: (ca 2,5 - 3hr +350m / -350 m)
Optie 1: Over de graat van de Heuwberg naar de top (2594 m) en via de flank terug naar het pad Gufenjoch - Berggasthaus.
Optie 2: Naar het Guferjoch (2560 m) op en neer De eerste 100 meter naar en van de pass zijn flink steil, ter ondersteun ingzijn er enkele stalen beugels en kettingen voorzien.

Middag:
Van het Berggasthaus Sustenpass Hospiz nemen we het pad, dat afdaalt naar de Steisee. Langs de westoever lopen we naar Umpol (2114m) waar we beginnen aan de stevige klim naar de Tierberglihütte (2797m). We nemen de route via het normale huttenpad. Gestaag gaat het eerst geleidelijk en later met de nodige zig zaggen omhoog naar 2427m. Van hier gaat het geleidelijker en minder steil naar boven. De laatste 200 hoogtemeters gaan we flink omhoog met soms stevige stappen en over afgetreden, gladde rots. Een echt slotakkoord.

De hut is prachtig gelegen op een rotsbastion boven de Steingletsjer. In de zomer maken 16 zonuren per dagen unieke zonsondergangen het verblijf in de Tierberglihütte tot een bijzondere belevenis.

Dag 4

Tierberglihütte (2795m) - Vorder en Mittler Tierberg - Tierberglihütte (2795 m)

 5 uur
 4,8 km
 650m
 670m

Vandaag kunnen we met lichte bepakking op pad. We gaan de Vorder en Mittler Tierberg beklimmen. In de middag is er mogelijk nog tijd om vlakbij de hut in een windgat nog ijsoefeningen te doen.

De drie Tierberge worden vaak over het hoofd gezien, maar de routes naar de top zijn zeker de moeite waard. Op het terras van de hut doen de stijgijzers aan en gaan meteen de gletsjer op. De aanvang is niet al te lang en gaat geleidelijk aan omhoog. Op ongeveer 2850m begint de gletsjerhelling naar de Tierberglücke (2973m). De klim gaat vandaar verder over de vergletsjerde, langzaam stijgende oostgrat. Die vormt als het ware een rug. Op de top van de Vorder Tierberg (3090m) aangekomen hebben we een imposante uitkijk op het diep gelegen Gadmertal. Via dezelfde route dalen we weer af naar de Tierberglücke en zoeken in een omtrekkende beweging het spoor, dat naar het Tierberglimi (3195m) leidt. Vandaar af over de wat steilere gletsjer eenvoudig naar de Mittler Tierberg (3308m). Na de top gaan we min of meer over het zelfde spoor terug naar de hut.

In de hut terug kunnen we eerst even uitrusten en lunchen. In de middag is er gelegenheid op de gletsjer net onder de hut in en rond het windgat meer oefeningen te doen met touw, stijgijzers en pickel.

Een alternatief is de beklimming van de Gwächtenhorn (3404m) via de Oostgraat, de normalweg. Dit komt dan in de plaats van de Vorder en Mittler Tierberg. De route gaat via twee spletenzones, die oplettenheid vragen, tot op 3060m richting Sustenlimi. Daar buigen we in een grote boog naar het westen af om, onder de Rotstock door, over de niet al te steile helling naar de vlakke sneeuwtop van de Gwächtenhorn (3404m) te lopen. Ook vanaf deze top heb je een prachtig uitzicht. Voor de weg terug gebruiken we het zelfde spoor als voor de klim. Deze tocht is in hoogtemeters vergelijkbaar met de Tierberg-toer maar de weg heen en terug vraagt een uur extra.

Dag 5

Tierberglihütte (2795m) - Sustenlimi, Sustenhorn - Chelenalphütte (2350m)

 6 uur
 7,7 km
 730m
 1180m

Vandaag gaan voor de laatste keer van deze tocht sneeuw en ijs op en bereiken als het mee zit het hoogste punt van deze tocht de Sustenhorn.

Na afscheid te hebben genomen van de Hüttenwärte van de Tierberglihut, gaan we buiten weer meteen aan het touw. Eerst steken we de Steingletscher over en passeren dan twee flinke spletenzones die oplettenheid vragen. Op 3060m net voor het Sustenlimi gaan we via de zuidgraat naar de top van de Sustenhorn (3502m). We blijven daarbij op gepaste afstand van de graat. Bij mooi weer is het op de vlakke, grote top goed uitrusten en genieten van het grootse uizicht op alle omringende bergen en van de vergezichten. Via het zelfde spoor als we gekomen zijn dalen we af naar het Sustenlimi (3077m). Na een korte pauze dalen we snel 150 hoogtemeters over het Brunnifirn af en bereiken het pad naar de Chelenalphut (2335m). Touw, pickel en stijgijzers worden opgeborgen. Geniet daar ook even van het fraai uitzicht op imposante, wilde keten van Dammastock tot Hinter Tierberg. Het vervolg van de afdaling gaat steil omlaag enkomen we bij de Chelenalphut aan.

De Chelenalphütte is een kleine, knusse hut. Na aankomst is het goed toeven op het zonnige terras en genieten van een indrukwekkend en prachtig uitzicht op het berglandschap van het Chelenalptal.

Dag 6

Chelenalphütte (2350m) - Dammahütte - Gwuest, P6 langs weg vanuit Göschenen

 6½ uur
 12,5 km
 690m
 1440m

Op de laatste dag maken we nog een mooie toer.

Van de Chelenalphütte (2335m) dalen we eerst 300 meter af om in het Chelenalpdal te komen. Bij Hinterröti (1913 m) gaan we via eenbruggetje de Chelenreuss over en beginnen aan de steile klim naar de Dammahütte. Na ongeveer 500 meter stijgen gaat het pad op een hoogte van 2400 meter onder de noordflank van de Moosstock door tot het punt waar de klettersteiguitrusting te voorschijn gehaald moet worden. We gaan via de klettersteig naar een markante kruis, wat het einde is van de klettersteig.We genieten hier even van het geweldige uitzicht en lopen dan in een paar minuten naar de kleine Dammahütte (2437 m). De hut ligt hoog boven het dal op een klein plateau vanwaar je een schitterend uitzicht hebt op de Dammastock, de Dammagletscher en het Göscheneralptal. Bij de hut lassen we een welverdiende pauze in.

Van de Dammahütte (2437 m) dalen we over een goed pad rap af naar Dammastäfeli (2230 m) waar we de Panoramweg op gaan. We nemen het pad dat via Älprigenplangge langs de stuwdam van de Göschneralpsee (1797 m) naar het eindpunt van onze tocht gaat

Vertrekdata
  • 27 jul
€ 1.090
Voor leden per persoon

Ledenprijs

Niet-leden kunnen de reis boeken. We maken je dan lid van de NKBV en je ontvangt hiervoor een aparte factuur. Tijdens het boekingsproces (in stap 2) ga je akkoord met het NKBV lidmaatschap.

Programma

Toon alles

Dag 1

Gwuest, P6 langs weg vanuit Göschenen - Wiggen (1401m), Riedboden (1796m) - Voralphütte (2127 m)

  3½ uur
 8,4 km
 770m
 210m

Een niet al te lange dag.

De tocht start bij camping Zeltplatz Mattli (Parkplaats P6). We lopen omlaag langs de Göschenerreuss die we net voorbij Wiggen over een bruggetje oversteken. Dan gaan we het Voralptal in. Geleidelijk stijgend komen we langs Mittwald en Riedboden (1796m). Daar zie je du hut al liggen en we kiezen om rechts of links langs de Voralpreuss via Flachensteinen naar de Voralphütte (2127m) te lopen. De hut is mooi gelegen op een plateau en je hebt een schitterend uitzicht op de Sustenhorn en de daaronder gelegen Flachensteinfirn.

Er is de mogelijkheid om in de middag nog een wandeling naar de Brunnenstöckli (2475m) te maken of de Panoramarundweg Zenden te lopen.

Dag 2

Voralphütte (2127 m) - Sustenjoch (2654m) - Berggasthaus Sustenpass Hospiz (2265m)

 5 uur
 10km
 1050m
 900m

Vandaag staat er een stevige tocht op het programma. vol indrukwekkende uitzichten.

Vanuit de Voralphut dalen we af en volgen dan het spoor over de morene en wat er daar van het met stenen bedekte Wallenburnfirn over is. We lopen aan de oostkant om spleten te ontwijken. In de pas opent zich een indrukwekkend uitzicht over het verder verloop van de tocht, de verre omgeving en zie je in de verte de Sustlihut liggen.Deze hut wordt verbouwd in 2026 dus wijken we uit naar het Berggasthaus Sustenpass.De eerste 300 hoogtemeters dalen we af door een steile flank, waar deels vaste touwen en kettingen aanwezig zijn. Vanaf 2350 meter wordt het pad

Afhankelijk van de omstandigheden kiezen de tochtleiders een van de volgende twee opties:
Optie 1: Een spoor verder omlaag door het Chalchtal naar Guferplatten (1743m) en vervolgens daar met via het Chelen-dal omhoog
Optie 2: Viahet wit-blauw-wit gemarkeerde pad door de oostflank van de Bockberg naar het Chalchtal. De Chalchtalfirn die ooit overgestoken moest worden, is nu zo teruggesmolten dat het pad door puin en rotsen (veiligheidskettingen) leidt naar door een steile flank.

Beide opties komen uit bij het Berggasthaus Sustenpass Hospiz. De hoogtemeters en lengte per optie verschillen maar in duur doen we over beide opties ongeveer even lang.

Dag 3

Berggasthaus Sustenpass Hospiz (2265m) - ochtend en middag deel - Tierberglihütte (2795m)

 3/4 uur
 5/8 km
 350/900
 350/400

Vandaag hebben we ochtend en middagdeel.

Het ochtenddeel bestaat uit een mooie toer over en in de flank van de Heuwberg net achter het Berggasthaus. We kunnen dit doen met een lichte rugzak daar we eerst terugkomen bij het Berggasthaus voor we met het middagdeel beginnen. We hebben op deze ochtend zicht op de puin- en morenevelden rond de grote dalkom met de Steisee, omgeven door een grootse gletsjerwereld.Ook kunnen we de Tierberglihütte, onze bestemming aan het eind van de dagzien liggen.

Ochtend: (ca 2,5 - 3hr +350m / -350 m)
Optie 1: Over de graat van de Heuwberg naar de top (2594 m) en via de flank terug naar het pad Gufenjoch - Berggasthaus.
Optie 2: Naar het Guferjoch (2560 m) op en neer De eerste 100 meter naar en van de pass zijn flink steil, ter ondersteun ingzijn er enkele stalen beugels en kettingen voorzien.

Middag:
Van het Berggasthaus Sustenpass Hospiz nemen we het pad, dat afdaalt naar de Steisee. Langs de westoever lopen we naar Umpol (2114m) waar we beginnen aan de stevige klim naar de Tierberglihütte (2797m). We nemen de route via het normale huttenpad. Gestaag gaat het eerst geleidelijk en later met de nodige zig zaggen omhoog naar 2427m. Van hier gaat het geleidelijker en minder steil naar boven. De laatste 200 hoogtemeters gaan we flink omhoog met soms stevige stappen en over afgetreden, gladde rots. Een echt slotakkoord.

De hut is prachtig gelegen op een rotsbastion boven de Steingletsjer. In de zomer maken 16 zonuren per dagen unieke zonsondergangen het verblijf in de Tierberglihütte tot een bijzondere belevenis.

Dag 4

Tierberglihütte (2795m) - Vorder en Mittler Tierberg - Tierberglihütte (2795 m)

 5 uur
 4,8 km
 650m
 670m

Vandaag kunnen we met lichte bepakking op pad. We gaan de Vorder en Mittler Tierberg beklimmen. In de middag is er mogelijk nog tijd om vlakbij de hut in een windgat nog ijsoefeningen te doen.

De drie Tierberge worden vaak over het hoofd gezien, maar de routes naar de top zijn zeker de moeite waard. Op het terras van de hut doen de stijgijzers aan en gaan meteen de gletsjer op. De aanvang is niet al te lang en gaat geleidelijk aan omhoog. Op ongeveer 2850m begint de gletsjerhelling naar de Tierberglücke (2973m). De klim gaat vandaar verder over de vergletsjerde, langzaam stijgende oostgrat. Die vormt als het ware een rug. Op de top van de Vorder Tierberg (3090m) aangekomen hebben we een imposante uitkijk op het diep gelegen Gadmertal. Via dezelfde route dalen we weer af naar de Tierberglücke en zoeken in een omtrekkende beweging het spoor, dat naar het Tierberglimi (3195m) leidt. Vandaar af over de wat steilere gletsjer eenvoudig naar de Mittler Tierberg (3308m). Na de top gaan we min of meer over het zelfde spoor terug naar de hut.

In de hut terug kunnen we eerst even uitrusten en lunchen. In de middag is er gelegenheid op de gletsjer net onder de hut in en rond het windgat meer oefeningen te doen met touw, stijgijzers en pickel.

Een alternatief is de beklimming van de Gwächtenhorn (3404m) via de Oostgraat, de normalweg. Dit komt dan in de plaats van de Vorder en Mittler Tierberg. De route gaat via twee spletenzones, die oplettenheid vragen, tot op 3060m richting Sustenlimi. Daar buigen we in een grote boog naar het westen af om, onder de Rotstock door, over de niet al te steile helling naar de vlakke sneeuwtop van de Gwächtenhorn (3404m) te lopen. Ook vanaf deze top heb je een prachtig uitzicht. Voor de weg terug gebruiken we het zelfde spoor als voor de klim. Deze tocht is in hoogtemeters vergelijkbaar met de Tierberg-toer maar de weg heen en terug vraagt een uur extra.

Dag 5

Tierberglihütte (2795m) - Sustenlimi, Sustenhorn - Chelenalphütte (2350m)

 6 uur
 7,7 km
 730m
 1180m

Vandaag gaan voor de laatste keer van deze tocht sneeuw en ijs op en bereiken als het mee zit het hoogste punt van deze tocht de Sustenhorn.

Na afscheid te hebben genomen van de Hüttenwärte van de Tierberglihut, gaan we buiten weer meteen aan het touw. Eerst steken we de Steingletscher over en passeren dan twee flinke spletenzones die oplettenheid vragen. Op 3060m net voor het Sustenlimi gaan we via de zuidgraat naar de top van de Sustenhorn (3502m). We blijven daarbij op gepaste afstand van de graat. Bij mooi weer is het op de vlakke, grote top goed uitrusten en genieten van het grootse uizicht op alle omringende bergen en van de vergezichten. Via het zelfde spoor als we gekomen zijn dalen we af naar het Sustenlimi (3077m). Na een korte pauze dalen we snel 150 hoogtemeters over het Brunnifirn af en bereiken het pad naar de Chelenalphut (2335m). Touw, pickel en stijgijzers worden opgeborgen. Geniet daar ook even van het fraai uitzicht op imposante, wilde keten van Dammastock tot Hinter Tierberg. Het vervolg van de afdaling gaat steil omlaag enkomen we bij de Chelenalphut aan.

De Chelenalphütte is een kleine, knusse hut. Na aankomst is het goed toeven op het zonnige terras en genieten van een indrukwekkend en prachtig uitzicht op het berglandschap van het Chelenalptal.

Dag 6

Chelenalphütte (2350m) - Dammahütte - Gwuest, P6 langs weg vanuit Göschenen

 6½ uur
 12,5 km
 690m
 1440m

Op de laatste dag maken we nog een mooie toer.

Van de Chelenalphütte (2335m) dalen we eerst 300 meter af om in het Chelenalpdal te komen. Bij Hinterröti (1913 m) gaan we via eenbruggetje de Chelenreuss over en beginnen aan de steile klim naar de Dammahütte. Na ongeveer 500 meter stijgen gaat het pad op een hoogte van 2400 meter onder de noordflank van de Moosstock door tot het punt waar de klettersteiguitrusting te voorschijn gehaald moet worden. We gaan via de klettersteig naar een markante kruis, wat het einde is van de klettersteig.We genieten hier even van het geweldige uitzicht en lopen dan in een paar minuten naar de kleine Dammahütte (2437 m). De hut ligt hoog boven het dal op een klein plateau vanwaar je een schitterend uitzicht hebt op de Dammastock, de Dammagletscher en het Göscheneralptal. Bij de hut lassen we een welverdiende pauze in.

Van de Dammahütte (2437 m) dalen we over een goed pad rap af naar Dammastäfeli (2230 m) waar we de Panoramweg op gaan. We nemen het pad dat via Älprigenplangge langs de stuwdam van de Göschneralpsee (1797 m) naar het eindpunt van onze tocht gaat

Praktische informatie

Zwaarte van de reis
  • Conditioneel middelzware tocht: dagtrajecten gemiddeld 5-6 uren lopen
  • Uitdagende hoogalpiene tocht

    Tijdens deze hoogalpiene tocht loop je deels over door alpiene bergpaden (blauw-wit gemarkeerde routes). Ook loop je over gletsjers, die spletenrijke en kortere steile passages kunnen hebben. De sneeuwhellingen zijn steil.

Daarnaast ga je door ongebaand terrein, met regelmatig steile pasovergangen en geëxponeerde passages. Naast tredzekerheid en geen last hebben van hoogtevrees is het belangrijk dat je ervaring hebt met hoogalpiene tochten en/of alpiene basiscursus

 

Deelname eis
  • ervaring met hoogalpiene tochten en/of alpiene basiscursus (C1) hebben gevolgd of gelijkwaardige ervaring
  • geen probleem hebben met steile en geëxponeerde passages
  • conditie tot 6 loopuren
Reisleiding

Als je met Bergsportreizen op pad gaat, dan ben je altijd onderweg met gekwalificeerde begeleiding. Daarmee ben je verzekerd van een leuke, maar vooral veilige bergsportvakantie. Op deze tocht wordt een NKBV-Tochtleider ingezet.

NKBV Tochtleiders
NKBV Tochtleiders zijn enthousiaste en gemotiveerde leden, die beschikken over ruime alpiene ervaring. Zij hebben een uitgebreide opleiding doorlopen en worden regelmatig bijgeschoold. Tochtleiders leiden de reizen op vrijwillige basis (leden voor leden).

De tocht wordt geleid door

Okke Gerritsen en Mike Nikkels

Uitrusting

Klimtechnische uitrusting
Bergsportreizen zorgt voor het klimtouw.

Wat neem je zelf mee

  • bergschoenen stijgijzervriendelijk
  • bergsportrugzak met pickelbevestiging, inhoud ± 35-40 liter
  • 10- of 12-punts stijgijzers met anti-stolplaten
  • pickel (waarvan schoffel en punt van staal zijn en schacht van aluminium)
  • sportklimgordel
  • bergsporthelm
  • 1 hulptouwtje (prusiktouwtje) Ø 5mm of 6 mm - 1 meter
  • 1 bandlus (bandschlinge) 120 cm
  • 1 extra beveiligde HMS karabiner, bijv. DMM Belay Master, Petzl Ballock
  • 1 schroefkarabiner (mag ook HMS zijn)
  • 1 ijsboor, minimaal 16 cm, indien in bezit

    Schoenen
    Voor de hoogalpiene tocht heb je stijgijzervriendelijke schoenen nodig. Dit zijn schoenen die vallen in de C-categorie. Heb je C/D of D-schoenen dan is dit natuurlijk ook goed! De schoenen moeten in goede staat zijn en de zolen mogen geen afgesleten profiel hebben.

    Overige Uitrusting
  • bergsportbroek winddicht en sneldrogend (windstopper/softshell)
  • jas water- en winddicht en ademend (hardshell)
  • regenbroek met doorlopende ritsen winddicht en ademend (hardshell)
  • isolatiejas (dons of primaloft)
  • fleecejack/winddicht vest (windstopper/softshell)
  • thermo onderkleding (sneldrogend)
  • 1 paar dunne wind- en waterafstotende handschoenen (windstopper)
  • 1 paar warme handschoenen wind- en waterdicht
  • wandelsokken
  • gamaschen
  • muts die over de oren gaat
  • zonnepetje
  • buff
  • sportzonnebril of gletsjerbril minimaal categorie 3, bij voorkeur categorie 4
  • EHBO-setje
  • bivakzak


Bergsportmateriaal huren
Voor het huren van materiaal kun je terecht bij het Bever verhuurcenter.

Accommodatie

Overnachten in hutten
Op onze cursussen en tochten overnacht je in een berghut. Ze variëren van primitief tot vrij comfortabel, wat vaak overeenkomt met de hoogte van de hut. Hoe lager gelegen, hoe makkelijker om voorzieningen aan te leggen, hoe luxer. In hutten komen veel verschillende bergsporters na een lange dag bij elkaar. Lekker bijkomen of spelletjes spelen in de gezamenlijke ruimte en daarna genieten van een voedzame maaltijd. In een hut is het heel gezellig. Je stapt even terug in de tijd en bent er echt op vakantie.

In berghutten hanteren huttenwaarden een paar regels om het samenleven met andere bergsporters gemoedelijk en de hut netjes en leefbaar te houden. Zo mag je soms in de algemene ruimtes nog wel in met je bergschoenen aan, maar het betreden van de slaapruimtes met bergschoenen is not done. In speciale ruimtes wissel je je bergschoenen vol sneeuw, modder en kiezels in voor een paar huttensloffen. In Zwitserse en Franse hutten liggen sloffen die iedereen mag gebruiken, in andere hutten moet je ze zelf meenemen. Ook pickel en stijgijzers laat je achter, zodat je het interieur van de hut niet beschadigt. De huttenwaard wijst je een slaapplaats toe.

Hoewel je in de meeste berghutten geen culinaire hoogstandjes moet verwachten, wordt het eten in de hut steeds beter. Met dieetwensen als vegetarische maaltijden wordt doorgaans rekening gehouden als je deze bijtijds doorgeeft. Houd er wel rekening mee dat je in hooggelegen hutten die lastig bereikbaar zijn, minder tot geen keuze hebt in wat je eet. Wassen kan met een beetje geluk aan een kraan met warm water, maar steeds vaker kun je tegen betaling douchen. Na het avondeten plan je de tocht voor de volgende dag en pak je alvast je rugzak in. Om tien uur gaat het licht uit en geldt Hüttenruhe. Handig dus om een hoofdlamp bij je te hebben voor als je 's nachts naar de wc moet of 's ochtends vroeg opstaat.

Meer over het huttenleven

Je gaat hier overnachten:

Prijsinfo
Ledenprijs  € 1.090,- p.p. Inclusief
  • NKBV-tochtleider
  • 5 overnachtingen op Lager
  • 5x halfpension
  • boekje ‘Bergsport in het kort’
  • tochtinformatieboekje
  • voorbespreking

Exclusief

  • Heen- en terugreis
  • Lunch
  • Vervoer ter plaatse: eventueel gebruik eigen auto, openbaar vervoer, taxi, kabelbaan etc.
  • Persoonlijke uitgaven
Voorbereiding

Conditie en kracht
Tijdens een week in de bergen ben je elke dag in beweging, meestal boven de 2000 meter. Hoe beter je conditie is, hoe meer je kunt genieten. Je zult veel meer plezier ervaren als je fit de bergen in gaat, want je loopt vaak meerdere uren achter elkaar over rots, sneeuw en gletsjers. Je kunt in Nederland al flink aan je conditie, kracht en een goede balans werken. Het kost je ongeveer vier maanden om een goede basisconditie op te bouwen, dus we raden je aan op tijd te beginnen. We helpen je op weg met oefeningen en trainingsschema's.

Conditie opbouwen Oefeningen: Fit de bergen in

Workshops
Om je goed voor te bereiden op je cursus of tocht, organiseren we in Nederland en België een aantal workshops zoals weerkunde, GPS, touwtechnieken. Hiermee leg je een goede basis voor het echte werk in de bergen.

Workshops

 

 

Over deze activiteit

Trekking door ongerept terrein

Een hoogalpiene tocht is een meerdaagse huttentocht door gletsjerlandschap met steile flanken en diepe spleten. Je beklimt toppen, slaapt in berghutten of bivakken, en ervaart de kracht van sneeuw en ijs. Voor deze tochten is ervaring vereist, zoals deelname aan een alpiene basiscursus of een eerdere hoogalpiene tocht.

Beschikbare data

Vertrekdata
Einddata
Beschikbare plaatsen
Gegarandeerd vertrek
Prijs
27-07-2026
01-08-2026
1
€ 1090